Zakładki

czwartek, 3 sierpnia 2017

Bodypainting


Z czym to się je?
Bodypainting'iem nazywamy sztukę malowania nagiego ludzkiego ciała farbami. Od jakiegoś czasu jest ona na szczycie popularności . Pokazy bodypaintingu są często ukazywane na festiwalach, artystycznych performancach ale i nie tylko. Jest sposobem na bezpośrednią promocję nowych produktów. Nagie i pomalowane ciała kobiet jak i mężczyzn przyciągają wzrok nie tylko znawców kobiecego piękna ale i sztuki.Co? Gdzie i kiedy?    
Nie od dziś wiadomo , że bodypainting ma całe rzesze zwolenników. Ten oto kunszt doceniają artyści z całego świata jak i performerzy. Należy do nich m.in Rihanna. Niejednokrotnie deklarowała , że jest fanka tego typu szaleństwa. W teledysku do piosenki Umbrella tańczy pokryta jedynie metaliczną farbą, na okładce Rolling Stone ubrana jest w poszarpane dżinsowe szorty namalowane na pośladkach , a w teledysku do piosenki Where have you been , wzory z farby na jej ciele imitują wężowe łuski.Czym dokładnie jest Bodypainting? 
W przeciwieństwie do tatuażu , nie jest formą stałą, przez co zmienia jej charakter. Większość farb jakie są na rynku , jest zmywalna zaraz po wejściu pod prysznic. Same dzieła sztuki wykonuje się pędzlem lub specjalnym aerografem( miniaturowy,, pistolet " do malowania precyzyjnego).

Mistrzowie bodypaintingu udowadniają , że ludzka skóra jest bardzo dobrym podłożem dla sztuki, podobnie jak płótno czy papier.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz